Változnak az idők. (Real Madrid)
2007.01.28. 16:33
Új szelek fújnak a Real Madridnál. A spanyol klub vezetői belátták korábbi hibás döntéseiket, és már nem ragaszkodnak a kiégett, semmit sem nyújtó labdarúgókhoz.
Egy korszak lezárult: Ronaldo (balra) és David Beckham távozásával Madridban új idôszámítás kezdôdik Közel négy elpocsékolt, eredménytelen esztendő után az idén januárban a változások korába lépett a Real Madrid. Igaz, a megújulás szándéka újra és újra napirenden volt az utóbbi években, de a várt eredmény mindig elmaradt. Mégpedig azért, mert a bizonyítottan hibás üzletpolitikától senki sem akart eltérni. Egy cél vezérelte a klubot: a totális marketingre épülő futballcsapat megteremtése, amely eurómilliós bevételeket garantál. Ha ez megvan, majd csak jönnek a sikerek is – gondolták, ám ebbe a számításba hiba csúszott, ami azt eredményezte, hogy a klub a 2002-es Bajnokok Ligája-győzelem óta semmit sem nyert. Ráadásul a sorozatos botrányok és a csapnivaló szereplés miatt a klub nimbusza is igencsak megtépázódott.
A változás első lépéseit azonban már megtették a madridiak. Az idei évből még nem telt el egy hónap, és máris két olyan labdarúgót engedett el a vezetőség, akik korábban meghatározó játékosai, ikonjai voltak a Real Madridnak. Előbb David Beckham jelentette be, hogy a nyártól az Egyesült Államokban, a Los Angeles Galaxyban folytatja pályafutását, majd robbant az újabb hírbomba: Ronaldo az AC Milanhoz szerződik.
Ronaldo – 90 kilogramm!
Csütörtök este érkezett Milánóba Ronaldo, másnap orvosi vizsgálaton kellett jelentkeznie, amelyen semmilyen problémát nem találtak a szervezetében, bár... A mérlegelés során (csak kíváncsiak voltak a milánóiak, hány kilót is nyom a brazil) igencsak elkerekedett a doktorok szeme, merthogy Ronaldo alatt éppen 90 kilogrammot mutatott a digitális gép. A pontosság kedvéért említsük meg azt is, hogy a támadó 183 centiméteréhez képest a fenti szám a legkisebb jóindulattal sem nevezhető ideális versenysúlynak. A fölösleges kilók ellenére a brazil minden bizonnyal pályára lép a hétközi, Roma elleni kupaelődöntő visszavágóján. Ezekből az átigazolásokból világosan kiolvasható, hogy a korábban sokak által csupán fikciónak tartott, úgynevezett Fabio Capello-féle feketelista igenis létezik. Az olasz szakember első lépésben három játékos mielőbbi távozását javasolta Predrag Mijatovics sportigazgatónak – mondanunk sem kell: a listán az első két név David Beckhamé, illetve Ronaldóé volt, és ebből valószínűsíthető, hogy a következő áldozat Antonio Cassano lehet. A „Talentino” becenevű olasz csatár finoman szólva sem váltotta meg a világot Madridban, bár való igaz, a konkurencia miatt kevés lehetőséget kapott, ám részben magának köszönhette a mellőzést is.
Egy biztos: az olasz mester kitűzte a zászlót! Harcol az elkényelmesedett sztárjátékosok ellen, a bűnös, a klubot csaknem romba döntő szemlélet ellen, és kijelentette: kivételes csapatot akar építeni! Ennek megfelelően javasolta Fernando Gago és Gonzalo Higuaín, valamint Marcelo szerződtetését, ráadásul a szupertehetséges Cristiano Ronaldót is kiszemelte már magának, noha őt szinte lehetetlen kirobbantani Manchesterből.
A fiataloknál maradva: pénteken a Real edzőbázisán illusztris vendég jelent meg. Valdebedasban maga Raymond Domenech, a francia válogatott szövetségi kapitánya tette tiszteletét, mégpedig azért, hogy rábeszélje Gonzalo Higuaínt, hogy Franciaország nemzeti színeiben futballozzon. Mivel a fiatal támadónak argentin és francia útlevele is van, és mivel még egyik ország válogatottjában sem lépett pályára, maga dönthet a jövőjéről. Úgy fest, Raymond Domenech hiába utazott órákat, nem tudta meggyőzni Higuaínt, aki már többször kijelentette: teljes szívvel csak Argentínáért tudna futballozni.
Tiszta sor, hogy a futballban nagyon gyorsan változhatnak a dolgok. Ne felejtsük el például azt sem, hogy bár a Real Madrid a Villarrealtól is kikapott, hátránya még mindig minimális az éllovas Barcával szemben, azaz még minden megtörténhet.
A királyi gárda által mutatott játék azonban eléggé messze van a Real-szurkolók által az elmúlt évtizedekben megszokottól.
|